Blog

Jak wybrać dobrą restaurację?

Blog

Spis treści:

  1. Dowiedzmy się, kto jest szefem kuchni
  2. Sprawdzenie menu
  3. Czystość w lokalu
  4. Lokalni goście
  5. Opinie w Internecie

Bez względu na to, czy restauracja znajduje się w zamieszkiwanym przez nas mieście, czy udajemy się do niej w czasie wypadu wakacyjnego, jest kilka kwestii, na które powinniśmy zwracać uwagę, zanim złożymy zamówienie. Dzięki temu zyskamy większą szansę na to, iż po zjedzeniu posiłku i zapłaceniu za niego będziemy miło wspominali czas spędzony w lokalu. Jak wybrać dobrą restaurację?

Dowiedzmy się, kto jest szefem kuchni

Zanim wybierzemy konkretną restaurację, powinniśmy sprawdzić, kto jest w niej szefem kuchni. Nierzadko może to być postać nietuzinkowa, która zaczęła zajmować  się gotowaniem z pasji, dobrała zaufany personel i stworzyła ciekawe miejsce do zrealizowania własnych pomysłów, nie mając na względzie wyłącznie zysków. Restauracja z dobrym szefem kuchni powinna mieć przychylne opinie w środowisku, które przekazywane są zwykle ustnie, zatem nie potrzebuje reklamy, aby chcieli tam przybywać kolejni klienci. Taką jest bezsprzecznie restauracja Liburnia, o której można poczytać więcej na oficjalnej stronie  https://restauracjaliburnia.pl/

Sprawdzenie menu

Drugą istotną kwestią jest menu. Czasami lepiej jest wybrać miejsce, gdzie menu nastawione jest na daną kuchnię aniżeli dania z całego świata. W takiej sytuacji istnieje przypuszczenie, iż większość spośród nich będzie mrożona. W dobrej restauracji powinno się używać świeżych półproduktów i przygotowywać posiłki na miejscu od początku do końca, nawet jeśli z tej przyczyny przyjdzie nam poczekać kilkadziesiąt minut. Menu powinno być raczej skromne, ale oferować przy tym najwyższej jakości dania z sezonowych składników.

Czystość w lokalu

Już na pierwszy rzut oka mamy szansę ocenić, czy pracownicy oraz właściciele restauracji dbają o jakość dań i o własnych klientów. Jeżeli stoły będą czyste, podłoga się nie klei, nie będzie kurzu na półkach, to znak, iż kuchnia jest również zadbana. Warto zwrócić uwagę na to, co znajduje się na stole, na zapach i stan tekstyliów. Jeśli w lokalu czuć spaloną fryturę czy olej lub jest duszno, smak potraw może nie być zachęcający.

Lokalni goście

Zwracanie uwagi na gości siedzących w restauracji to zasada, która działa nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Najlepsza restauracja Cieszyn z niewygórowanymi cenami oraz najwyższej jakości jedzeniem będzie pełna lokalnych mieszkańców, a w turystycznych miejscowościach również przyjezdnych. Niewątpliwie powinniśmy zwracać również uwagę na to, czy pora, o której odwiedzimy lokal, nie jest zbyt późna czy zbyt wczesna. Wówczas nawet najlepsze restauracje będą świeciły pustkami.

Opinie w Internecie

Nawet jeśli zastanawiamy się nad udaniem się do restauracji na wakacjach, sprawdzamy zwykle opinie na jego temat w sieci. Mogą nam one sporo powiedzieć o jakości dań, jak i o obsłudze. Przy okazji możemy również zapoznać się ze stroną internetową lokalu. Poddać sprawdzeniu menu — jego ceny oraz pozycje, obejrzeć fotografie posiłków w mediach i wyrobić sobie samodzielnie zdanie o takim miejscu. Apetycznie wyglądające posiłki, takie jak te, które podaje hotel Cieszyn, skłonią nas do skorzystania z oferty.