Blog

Jak zorganizować uroczysty obiad w restauracji?

Blog

Spis treści:

  1. Wybierz odpowiedni lokal
  2. Starannie dobierz menu
  3. Porozmawiaj o dekoracjach
  4. O czym warto pamiętać?

Coraz mniej osób decyduje się na zapraszanie swoich bliskich na uroczysty obiad w domu. Nie każdy z nas dysponuje przecież wystarczającą ilością miejsca na przyjęcie gości czy czasu na przygotowanie smakowitych potraw. Dlatego też, warto rozważyć skorzystanie z usług restauracji. Zanim jednak podejmiemy taką decyzję, dobrze byłoby dowiedzieć się, o czym powinniśmy pamiętać.

Wybierz odpowiedni lokal

 Wybór lokalu, w którym zorganizujemy uroczysty obiad dla swoich bliskich powinien być starannie przemyślany. Zdecydowanej większości gości zależy na tym, aby dojazd do lokalu, w którym zjedzą wspólny posiłek z rodziną był dobry. Wydaje się więc, że najlepiej wynająć lokal, który znajduje się w stosunkowo niewielkiej odległości od miejsc ich zamieszkania. Jeżeli na przykład zamieszkujemy województwo śląskie, warto zwrócić uwagę na restaurację w Cieszynie, znajduje się ona w atrakcyjnej lokalizacji . Dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem pozwoli  pozbyć się obaw o to, że zabraknie miejsca dla nas i naszych gości.

Starannie dobierz menu

 Każdy z nas może mieć zupełnie odmienne preferencje kulinarne. Jedni wybierają dania mięsne, inni lekkie sałatki, wegetariańskie a jeszcze inni unikają pewnych składników pokarmowych z powodów zdrowotnych. Jeżeli zatem interesują nas obiady w Cieszynie, koniecznie powinniśmy dowiedzieć się, jakie menu może nam zaproponować konkretna restauracja. Restauracja Liburnia oferuje wybór spośród kilku propozycji dań głównych oraz deserów. W menu znajdują się  tradycyjne dania Śląska Cieszyńskiego, dania sezonowe z wykorzystaniem najlepszych lokalnych składników, a także kuchnia Fusion, która oczarowuje naszych gości. Co ważne, w większości przypadków możliwa jest modyfikacja posiłków. Jeżeli na przykład jeden z gości nie jada pszennego makaronu, warto poprosić o wymianę go na kukurydziany, gryczany bądź groszkowy. Nasi doświadczeni managerowie na pewno zadbają o wasz komfort i dobre samopoczucie. Na rozmowę na temat menu warto zarezerwować przynajmniej godzinę, aby mieć pewność co do tego, że poruszone zostały wszystkie istotne kwestie.

Porozmawiaj o dekoracjach

 

Dla zdecydowanej większości osób najistotniejsze jest to, aby wybrana przez nich restauracja w Cieszynie serwowała smakowite posiłki. Dla niektórych niezmiernie ważne są również dekoracje. Jeżeli organizujemy uroczysty obiad w związku z istotnym dla nas wydarzeniem, zrozumiałe jest to, że chcemy, aby atmosfera była wyjątkowa. Można zatem porozmawiać na temat ewentualnych ozdób, które miałyby znaleźć się w lokalu podczas obiadu. W naszej ofercie posiadamy tematyczne dekoracje, które uświetnią wydarzenie. Niektórym do gustu mogą przypaść modne ostatnio dekoracje w stylu boho, inni pokuszą się o te w stylu glamour. Wybór motywu dekoracji powinien być uzależniony przede wszystkim od osobistych preferencji.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli organizujemy uroczysty obiad w restauracji, koniecznie musimy zadbać o dobór odpowiedniej daty. Postarajmy się o to, aby jak najwięcej osób, które chcemy zaprosić, dysponowało wolnym czasem w dniu, który wybraliśmy. Wydaje się, że największym zainteresowaniem cieszą się imprezy rodzinne w weekendy. Niemniej jednak, restauracje w soboty oraz niedziele są odwiedzane przez tłumy. Liczmy się zatem z koniecznością dokonania odpowiednio wczesnej rezerwacji. W przeciwnym bowiem razie, ryzykujemy po prostu tym, że nie znajdzie się dla nas miejsce. Wybierając Liburnie- restaurację  w pobliżu rynku w  Cieszynie możecie być pewni, że dołożymy wszelkich starań aby organizowany uroczysty obiad był smaczny i  zapadł w pamięci waszej i waszych gości.