Blog

dania rybne hotel Liburnia

Ryba w roli głównej

Blog

Spis treści:

  1. Zdrowy jak ryba, czyli jak jedzenie ryb wpływa na nasz organizm 
  2. Dlaczego warto jeść ryby? 
  3. Zamów dania rybne na wynos lub skosztuj w restauracji w Cieszynie  

Dieta rybna uważana jest za bardzo zdrową. Oczywiście ryby muszą pochodzić z czystych wód i być poddane odpowiedniej obróbce termicznej, tak by nie zatraciły swoich cennych składników odżywczych. W naszym dzisiejszym poradniku dowiecie się, jak jedzenie ryb wpływa na nasz organizm i dlaczego warto jeść ryby. Podpowiemy Wam także, jakie pyszne dania rybne możecie zamówić w naszej restauracji.

Zdrowy jak ryba, czyli jak jedzenie ryb wpływa na nasz organizm

Dietetycy powszechnie polecają jedzenie ryb dwa razy w tygodniu. Pochodzenie ryb ma duże znaczenie, gdyż gatunki pochodzące z zanieczyszczonych terenów mogą mieć w sobie sporo toksycznych substancji. Do polecanych gatunków można zaliczyć flądrę, halibuta, a także dorsza. Zwłaszcza ryby morskie zawierają cenne wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy Omega-3 pozytywnie wpływają na funkcjonowanie mózgu i serca. Ryby są prawdziwym bogactwem witamin i minerałów.

Oczywiście są cennym  źródłem witaminy D, a także A i E. Pierwsza z nich wpływa na naszą odporność. Z kolei witaminy A i E gwarantują zdrowy wygląd włosów, paznokci i skóry. Zawarty w rybach selen wspomaga procesy enzymatyczne, a jod wpływa na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy i układu rozrodczego. Magnez wpiera zdrowie naszego układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Jedzenie ryb może pozytywnie wpływać także na nasze samopoczucie. Dzięki zawartości witaminy B6 spożycie ryb wpływa na produkcję serotoniny i dopaminy. Osoby jedzące ryby mogą obniżyć ryzyko otyłości i poprawić stan układu kostnego. Dlatego warto postawić na zdrowe posiłki z rybą w roli głównej. Nie trzeba wysiłku, gdyż można zamówić niedrogie obiady Cieszyn jest miastem, gdzie w restauracji Liburnia skosztujecie zupy rybnej Cioppino i zakochacie się w tym daniu. Połączenie ryb, owoców morza, pomidorów i ziół tworzy prawdziwą ucztę dla podniebienia!

Dlaczego warto jeść ryby?

Jeśli powyższa lista zalet jeszcze Was nie przekonała, to warto byście zdali sobie sprawę z tego, że jedząc ryby można opóźnić procesy starzenia się skóry. Spożywanie ryb może zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji, która jest prawdziwą plagą naszych czasów. Korzystny wpływ ryb na mózg sprawia, że włączenie ich do tygodniowej diety może obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia choroby Alzheimera.

Zamów dania rybne na wynos lub skosztuj w restauracji w Cieszynie

Jeśli chcecie zamówić zdrowe jedzenie na wynos Cieszyn to miasto, gdzie możecie wybrać pyszne rybne menu. Dla miłośników sałatek, ale i smaku łososia polecamy sałatkę Caesar z grzankami i grillowanym łososiem, podawaną z chrupiącą bagietką. Proces grillowania zapewnia zachowanie cennych składników odżywczych zawartych w rybie. Zapewne zastanawiacie się, gdzie znajduje się nasza restauracja Cieszyn rynek to kierunek, który należy obrać, będąc w mieście. Jeśli lubicie potrawy na bazie ryżu, to rekomendujemy nasze Risotto Frutti di Mare, które jest wzbogacone nie tylko o owoce morza, ale i kawałki ryb. Polecamy także łososia z grilla z dodatkiem pieczonych ziemniaków i sosu szpinakowego. Dobrym wyborem będzie także grillowany pstrąg z warzywami z patelni lub dorsz duszony w warzywach i białym winie, którego podajemy z ryżem. Po prostu palce lizać i samo zdrowie!