Blog

Jak zorganizować imprezę integracyjną dla firmy?

Blog

Spis treści:

  1. Gdzie zorganizować imprezę integracyjną dla firmy w Cieszynie?
  2. Określenie formy imprezy
  3. Wybór odpowiedniego miejsca
  4. Restauracja Cieszyn. Zadbaj o jedzenie i napoje
  5. Wybór dodatkowych atrakcji i aktywności

Impreza integracyjna firmowa to dobry sposób na wzmocnienie więzi między członkami zespołu. Choć może wydawać się inaczej, w rzeczywistości nie jest to tylko i wyłącznie impreza. Przedsiębiorca powinien traktować imprezy integracyjne jak inwestycję w rozwój prowadzonego biznesu. Taki stan rzeczy wynika z prostego faktu – im większą sympatię żywią do siebie pracownicy firmy (a przecież impreza firmowa to świetna okazja do tego, by zaprzyjaźnić się z kolegami z pracy), tym większa jest lojalność w stosunku do danego przedsiębiorstwa.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną dla firmy w Cieszynie?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zorganizować imprezę integracyjną dla firmy, mamy dla Ciebie dwie wiadomości: złą i dobrą. Zacznijmy od złej – idealny przepis na udaną imprezę integracyjną dla firmy nie istnieje. A dobra? Jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy, by impreza okazała się udanym przedsięwzięciem. Co więcej, opiszemy Ci je:

Określenie formy imprezy

Jeszcze przed rozpoczęciem organizacji imprezy integracyjnej dla firmy warto określić najbardziej ogólne kwestie. Ilu będzie uczestników? Czy impreza ma mieć uroczysty charakter, czy też wręcz przeciwnie – zamierzasz przygotować huczną zabawę? Od takich kwestii będzie zależeć wiele kwestii na imprezie, w tym np. dobór odpowiedniej muzyki, menu czy wystrój sali

Wybór odpowiedniego miejsca

Kolejnym etapem powinien być wybór odpowiedniego miejsca na organizację imprezy integracyjnej. Warto wybrać taki lokal, który z jednej strony położony jest w kameralnej okolicy, z drugiej zaś ma dobre miejsce dojazdowe. Jeśli taki jest Twój cel, mamy proste rozwiązanie: hotel Liburnia.

Restauracja Cieszyn. Zadbaj o jedzenie i napoje

Rzecz jasna, jednym z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o imprezy firmowe, jest przygotowanie jedzenia i napojów. Nie stawiaj na monotematyczność – jest to jeden z częstszych błędów popełnianych podczas przygotowywania imprezy. Zamiast tego zdecydowanie lepiej wybrać zróżnicowane menu, w którym znajdą się potrawy polskie oraz dania z kuchni z całego świata.

Dobrym przykładem jest tu zakres dań, jakie oferuje swoim gościom restauracja Liburnia oferuje wysokiej jakości menu, z bogatą ofertą dań kuchni polskiej i europejskiej. Z jednej strony jest tam klasyczny rosół i dania kuchni śląskiej, z drugiej zaś – owoce morza i bruschetta.

Oczywiście, catering powinien obejmować również szeroki wybór napojów, zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych trunków.

Wybór dodatkowych atrakcji i aktywności

Impreza integracyjna to nie tylko jedzenie i napoje. Wręcz przeciwnie; jeśli chcesz, by zabawa była udana, pracownicy nawet po dłuższym czasie myśleli o niej z rozrzewnieniem, zadbaj o ciekawe atrakcje i dodatkowe aktywności dla uczestników. W zależności od formy imprezy mogą być to na przykład takie eventy jak np.:

  • zabawy w plenerze,
  • warsztaty tematyczne,
  • gry zespołowe i terenowe.

Organizacja imprezy integracyjnej dla firmy to ważne zadanie, które wymaga od Ciebie odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. Jedną z najważniejszych kwestii, na jakie warto wówczas zwrócić uwagę, jest wybór odpowiedniego miejsca na zabawę. W przypadku imprez firmowych w Cieszynie warto rozważyć takie lokalizacje jak np. hotel Liburnia.